Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Ana Arı | Yapay  ana arı memesi elde etme.?

Ana Arı | Yapay ana arı memesi elde etme.?

Tarih 27 Aralık 2017, 17:08 Editör

ana arı memesi video,ana arı memesi kapandıktan kaç gün sonra çıkar
ana arı memesi nasıl kesilir,ana arı memesi nasıl olur
ana arı memesi kaç günde çıkar,ana arı memesi hapsetme,arı oğul memesi
erkek arı memesi,ana arı memesi kaç günde çıkar
ana arı memesi nasıl kesilir,ana arı memesi kapandıktan kaç gün sonra çıkar
ana arı memesi nasıl olur,arı oğul memesi,ana arı memesi hapsetme
erkek arı memesi,erkek arı memesi nasıl olur,Aşağıda Video ve bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.Kovandaki işçi arılar kaliteli ve yeterli gıda ile beslenmeli.Kurtçuklar gıda içindeki değişikliklere karşı çok duyarlıdırlar.Herhangi bir devrede olabilecek yetersiz beslemede ana arının karekterinin tam gelişimini kötü yönde etkiler.Gelişen kurtçuklar için kovanda genç ve bol bakıcı arı bol çiçek tozu ve bal özü akışı isterler.

1 - Ana arı sütü içinde yüzen kurtçuklar iyi gelişir.İlk iki gün çok daha yoğun arı sütüyle beslenir, bir iki saatlik bile olsa eksik beslenme arının beden gelişimini engeller ve daha düşük kaliteli olurlar.

2 - Oğul iç güdüsü içinde olan arı ailesi çevre koşullarına bağlı olarak iyi ana memesi üretir.Yani arı sayısı en üst düzeyde olduğundan daha çok yavru gıdası üretirler.

3 - Arı ailesi anasız kaldığı veya ana yenilemek için uygun zaman koşularında olmadığı için az sayıda ana memesi yaparlar.
Bu kovandan ana arı alınırsa oğul verecekmiş gibi çok sayıda ana memesi yaparlar çoğu yaşlı olan bu kurtçuklardan olduğundan kalitesiz olurlar.

4 - Oğul mevsiminin dışında ana üretilirken iyi koşullar sağlanır diğer kovanlardan kapalı yavru desteği yapılır. bal özü akışı azsa koyu şerbetle veya bal su karışımıyla beslenir.

5 - Teşvik yemlemesi baharda erken başlanırsa arı ailesi daha erken ana gelişimi için kullanılır.

6 - Bal mumu salgılaması için kovan deliği küçültülür kovan içi daraltılıp ısı arttırımı sağlanır.

7 - yeterli sayıda arısı olmayan kovanlarda salkım merkezi gibi ortada daha verimli ana memeleri, dış kısımlarda verimsiz ana memeleri olur.

8 - Ana arı sütünün bol olması kovana bol çiçek tozu girişiyle olur, olmazsa çiçek tozu yardımı yapılır.

9 - İyi kaliteli ana arı üretimi için besleyici arıların çokluğu ile ilgili olduğundan 3. ve 4. günlerde diğer kovanlardan çıkmakta olan yavrulu çerçeveler verilir.

Bu haber 5409 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Damızlık Anadolu Arısı | Üretimi | Satışı

Bal Arılar Hakkında Bilgi

Bal Arılar Hakkında Bilgi Bal Arılar Hakkında Bilgi ile ilgili bulunanlar. arılar hakkında bilinmeyenler|arılar hakkında bilgi madde madde ...

Damızlık ana arı ve ana arı desteklemesi.!

Damızlık ana arı ve ana arı desteklemesi.! 18.8.2017 tarihli ve 30158 sayılı resmi gazetede yayınlanan "2017 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.