Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


ARICILIK | Ege dayanışması

ARICILIK | Ege dayanışması

Tarih 06 Ocak 2018, 02:17 Editör

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kalkınma modeli, Ege belediyelerine de örnek oldu. İzmir, önümüzdeki günlerde başlayacak işbirliği ile Denizli, Aydın ve Afyon’un bazı ilçe belediyelerine destek verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan tarım uygulamalarındaki tecrübelerini Ege’deki il ve ilçelere aktarmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan çalışmayla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi uzmanları, Afyon'un Evciler ve Dazkırı, Denizli'nin Bozkurt ve Buldan, Aydın'ın da Karacasu Belediyesi ile ortak çalışma gerçekleştirecek. Belediyeler ile yapılacak olan görüşmelerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar hayata geçirdiği kırsal kalkınma modeli konusunda belediyelere destek verecek. Kırsal kalkınmada Türkiye'ye örnek bir model oluşturan, hem kooperatiflerden alım yaparak yerli üreticiyi destekleyen hem de bire bir üreticilerle görüşerek onlara teknik destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, böylece kırsal kalkınmadaki modelini komşu kentlerde de hayata geçirmiş olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda kalkınmayı desteklemek amacıyla bir yılda 845 üreticiye 3 bin 309 koyun ve keçi dağıtımı yaptı. Büyükşehir Belediyesi, ayrıca yerli üretimi artırmak amacıyla bugüne kadar 2 milyon 254 bin adet meyve fidanı ve yüzbinlerce sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirdi. Arıcılığı desteklemek için Beydağ, Menderes, Kınık, Seferihisar, Urla ve Karaburun'daki üreticilere arılı ve arısız kovan ile arıcılık malzemeleri dağıtıldı. Belediye, 2 bin 500 adet ana arıyı üreticilerle buluşturdu. Kendi laboratuvarında ücretsiz toprak analizleri yapan belediye, üreticilere incir kurutma kasası, zeytin kasası, pazar tezgahı sağlanması çalışmalarını da sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticiyi desteklemek amacıyla kooperatiflerden bugüne kadar yaklaşık 224 milyon TL bedelle patates, bal, çiçek, süt, yoğurt, peynir, zeytinyağı, çim ve fidan alımı gerçekleştirdi. Ayrıca, 2005 yılından bu yana sathi kaplama yapılan ova yolu 4000 kilometreyi buldu.

Bu haber 2269 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARICILIK | HABERLERİ | TEKNİK BİLGİ

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.!

Türk Arı profesörü Birleşmiş milletler tarafından Takdir edildi.! Prof.Dr. Muhsin Doğaroğlu ,nun yüksek Bal alınması için geliştirdiği yöntemi , Dünya aracılarına önerildi.?

İl Birliklerimiz

İl Birliklerimiz 2003 yılında kuruluşunu tamamlayan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB), 80 ilde toplam 57.847 üye ile ...

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.