Türkçe           English           France           Germany          Rusia           Spain

ANA ARI ÜRETİMİ  VE ANA ARI SATIŞI| SERTİFİKALI
ANASAYFA                                                 VİDEOLAR                                                     ANKETLER                                                     RSS KAYNAĞI                                                     İLETİŞİM

:::::::::( e- market ):::::::::

::: ( Ziyaretci Bilgileri ) :::

.

Arı Satışı (Çerceve arı)

--------- Kraliçe arı------------

İşçi Arı


Arıcılık  | Arılarda Kullanılan İlaçlar

Arıcılık | Arılarda Kullanılan İlaçlar

Tarih 05 Ocak 2017, 14:55 Editör

Arı sağlığı için kullanılan ilaçların getirdiği olumsuzluklar,bal arılarının amerikan yavru çürüklüğü hastalığına karşı korunma,arılarda görülen hastalıklar,Arı Hastalıklarında Tedavi - Varroa › GÜVE VE VARROVA İLE MÜCADELE - Arıcılıkta İlaç Kullanımı: Varroasis Drug use in Beekeeping: Varroasis - Bal Arısı Sağlığı Arı Hastalıkları Arıcılık Bilgileri - arı hastalıklarında kullanılan ilaçlar,arı yavru çürüklüğü tedavisi,amerikan yavru çürüklüğünde kullanılan ilaçlar,
arı hastalıkları nosema,neo terramycin arı,avrupa yavru çürüklüğünde kullanılan ilaçlar,neo-terramycın+vitamin nasıl kullanılır,yavru çürüklüğü nasıl anlaşılır.

Türkiye, yaklaşık 4.393 milyon koloni varlığı ve zengin nektar, polen kaynakları ilebüyük bir arıcılık potansiyeline sahiptir. Türkiye yaklaşık 73.929 ton bal üretimi iledünyada bal üretimi bakımından 2. sırada yer almaktadır.

 Ülkemizde zengin bitkiörtüsü ve uygun iklim koşullarına bağlı olarak çok çeşitli ballar üretilmektedir.Arı hastalıklarında ruhsat almış ilaçlar uzman kontrolünde, dozunda ve zamanındakullanılmalıdır. Arıcılıkta tedavi amacıyla kullanılan ilaçların birçoğunun arı sağlığınaolumlu etkileri yanında, arı ürünlerinde kalıntı bırakabildikleri ya da arı sağlığınıolumsuz açıdan etkiledikleri araştırmalarla ortaya konulmuştur.

Arıcılıkta iyi verim alınabilmesi; yöreye uygun arı ırkı, uygun iklim ve bitki unsurlarınınyanı sıra arı kolonisinin yeterince beslenmesi ile hastalık ve zararlılardan korunmasınabağlıdır.

 Bal arısı hastalıkları ve zararlılarıyla mücadele amacıyla, uzun sürenaraştırmalar sonucu bulunarak arıcılık sektörüne sunulan ilaçların bilinçsizcekullanımı, insan ve arı sağlığı açısından zararlara neden olabilmektedir. Bundan dolayıda arıcılıkta kullanılan ilaçların arı metabolizması üzerine zararlı etkileri, arılarda uzun25süre ilaç kullanımı, bozulmuş ve son kullanım tarihi geçmiş ilaçların kullanımı vezararları ile arı sağlığını koruma ve zararlılarla mücadele yetersizliği konularının arısağlığı açısından önem arz ettiği görülmektedir.
Dost Siteler : https://www.dmoz.org - http://Google.com.tr - http://www.bing.com - http://www.yahoo.com - http://www.msn.com - http://www.aol.com - http://www.yandex.com

Bu haber 2729 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARICILIK | ARI HASTALIKLARI

Bal Arısı Koloni Kayıpları Ve Çözüm Yolları Nelerdir.?

Bal Arısı Koloni Kayıpları Ve Çözüm Yolları Nelerdir.? Bal arıları şifa kaynağı bal ve diğer arı ürünlerinin yanında bitkilerin tozlaşma vektörü olarak ekolojik-denge ve...

Dünyadaki tehlike altında.

Dünyadaki tehlike altında. NEONİKOTİNOİD ARILARI ÖLDÜRÜYOR; KULLANIMI YASAKLANSIN, DENETİMLER ARTIRILSIN

Siparişver
Canlı destek


Arıcılık El Kitabı (e-kitap)

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

HANGİ IRK ARI İLE ÇALIŞILMALI.?
Tüm Anketler

.......Erkek Arı.......Arılar Hakkında Detaylı Bilgiler15 Ocak 2018

........ANA ARI......

Queen bee production | Queen bee sale | Certified


Türkiye nin en kaliteli Arıcılık, araştırma geliştirme merkezi Dünyada Bulunan Arı Irklarını Ülkemizde arıcılık sektörünün hızlı gelişimini sağlamak ve Anadolu arıları başta olmak üzere - Karniyol ana arı satışı - Kafkas ana arı satışı - İtalyan ana arı satışı - Belfast ana arı satışı - Buckfast ana arı satışı - Anadolu ana arı satışı - Yığılca ana arı satışı - Muğla ana arı satışı - Damızlık Karniyol ana arı satışı - Damızlık Kafkas ana arı satışı - Damızlık İtalyan ana arı satışı - Damızlık Belfast ana arı satışı - Damızlık Buckfast ana arı satışı - Damızlık Anadolu ana arı satışı - Damızlık Yığılca ana arı satışı - Damızlık Muğla ana arı satışı - üretimi ve arı satışı yapmaktayız . Ülkemizde de farklı ırkların Adaptasyonunu sağlamak için siz arıcıların hizmetindeyiz. Bizleri güvenle tercih edebilirsiniz Her Irktan,cinsten Ana Arımız mevcuttur.